Grupa H: Chile vs Szwajcaria

FC Nantes
Na zdjęciu: FC Nantes

W poniedziałkowym spotkaniu grupy H mistrzostw świata reprezentacja Chile zmierzy się ze Szwajcarią. W swoich pierwszych spotkaniach w finałach obie drużyny zdobyły po trzy punkty. O ile w przypadku Chile można było się tego spodziewać, to Szwajcaria sprawiła ogromną niespodziankę ogrywając Hiszpanię.

Chilijczycy w pierwszym spotkaniu skromnie 1:0 ograli Honduras. Bohaterem spotkania okazał się Beausejour, który w 34. minucie pojedynku zdobył jedynego gola. Z kolei spisywani na pożarcie w starciu z Hiszpanami Szwajcarzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Dzięki świetnej organizacji w defensywie nie pozwolili podopiecznym Vicente del Bosque na zbyt wiele. Sami wyprowadzili zabójczą kontrę, którą zdobyciem zwycięskiego gola wykończył Gelson Fernandes. Stawką poniedziałkowego spotkania będzie awans do fazy pucharowej.

Dla obu zespołów będzie to czwarty pojedynek w historii. Bilans dotychczasowych spotkań przemawia za Szwajcarami, którzy wygrali dwa mecze. Chilijczycy triumfowali w jednym spotkaniu. Po raz ostatni obie drużyny mierzyły się ze sobą w 2007 roku w Wiedniu. Wówczas Szwajcaria wygrała 2:1.

Za drużyną Chile w poniedziałkowym meczu przemawia fakt, że Szwajcaria jeszcze nigdy nie pokonała drużyny z Ameryki Południowej w finałach mistrzostw świata.

W obu zespołach prawdopodobnie dojdzie do zmian w podstawowym składzie. W szwajcarskiej ekipie zabraknie kontuzjowanego Philippe Senderosa. Jego w podstawowym składzie powinien zastąpić Steve von Bergen. Do dyspozycji trenera Ottmara Hitzfelda są natomiast Alexander Frei i Valon Behrami, którzy nie zagrali w pierwszym meczu.

W chilijskiej drużynie od pierwszej minuty powinien zagrać Humberto Suazo, który ostatnio leczył kontuzję. Na ławce prawdopodobnie zasiądzie Jorge Valdivia.

21.06. godz. 16:00 Chile – Szwajcaria

Chile: Bravo – Isla, Medel, Ponce, Vidal – Carmona, Millar, Fernandez – Suazo, Beausejour, Sanchez

Szwajcaria: Benaglio – Grichting, Von Bergen, Lichtsteiner, Ziegler – Barnetta, Inler, Huggel, Fernandes – Derdiyok, Nkufo

sędzia: Khalil Al-Ghamdi (Szwajcaria)

Typ mundial.kadra.pl: 1:1