El. MŚ: Skromne zwycięstwo Urugwaju

Edinson Cavani

Czwarte zwycięstwo w trwających eliminacjach do Mistrzostw Świata w Rosji odniósł Urugwaj, który po zdobyciu kompletu punktów w dzisiejszym starciu z Peru 1:0 (0:0) zameldował się na pozycji lidera. Bohaterem spotkania został Edinson Cavani, który w 53. minucie zdobył decydującego gola.

W pierwszych minutach spotkania zdecydowaną przewagę osiągnęli gospodarze – w dziewiątej minucie po dośrodkowaniu Carlosa Sancheza z rzutu rożnego strzał Vecino obronił Gallese. W miarę upływu czasu rozbudzili się jednak Peruwiańczycy – w 25. minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Guerrero, którego uderzenie trafiło jednak prosto w Muslerę.

Osiem minut później bardzo bliscy pierwszego gola byli Celestes, kiedy to po dośrodkowaniu z prawej flanki głową uderzał Alvaro Perreira, a interweniujący we własnym polu karnym Ramos skierował futbolówkę szczęśliwie na poprzeczkę. Po niespełna 120 sekundach z rzutu wolnego próbował jeszcze Cavani, ale posłał piłkę nad bramką.

Druga połowa mogła świetnie rozpocząć się dla gospodarzy, którzy już w pierwszych trzech minutach dwukrotnie byli bliscy pokonania Gallese – najpierw peruwiański bramkarz obronił silne uderzenie Arevalo Riosa, a chwilę później po dośrodkowaniu Sancheza z rzutu rożnego niecelnie główkował Coates.

W 53. minucie Urugwajczycy w końcu otworzyli wynik – Suarez genialnie odegrał do Cavaniego, a zawodnik PSG silnym uderzeniem pokonał Gallese. Celestes poszli za ciosem i powinni prowadzić 2:0 zaledwie minutę po pierwszym golu – najpierw w dogodnej sytuacji chybił Carlos Sanchez, a moment później po dośrodkowaniu Sancheza w poprzeczkę trafił Cavani.

Jedenaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry z dystansu huknął Advincula, ale Muslera na raty złapał futbolówkę. W 90. minucie Peruwiańczycy mieli jeszcze jedną sytuację, ale uderzenie Polo zewnętrzną częścią stopy minęło światło bramki w nieznacznej odległości.

Urugwaj – Peru 1:0 (0:0)
1:0 Cavani 53′

Ramos, Advincula (Peru)

Urugwaj: Muslera – A. Pereira, Coates, Victorino, M. Pereira – Gonzalez (80′ Fucile), Vecino (46′ C. Rodriguez), Arevalo Rios, Sanchez (86′ Rolan) – Suarez, Cavani

Peru: Gallese – Cespedes, Rodriguez, Ramos, Advincula – Cueva, Ascues (65′ Balbin), Tapia (63′ Yotun), Polo – Guerrero, Pizarro (50′ Ruidiaz)