El. MŚ: Albicelestes zgodnie z planem

Lionel Messi

Nawet przez chwilę nie było mowy o niespodziance na Estadio Mario Alberto Kempes w Cordobie, gdzie Argentyna pokonała Boliwię 2:0 (2:0). Oba gole dla Albicelestes padły jeszcze w pierwszej połowie – najpierw w 20. minucie do siatki trafił Mercado, a dziesięć minut później rzut karny wykorzystał Messi.

Gospodarze mogli rozpocząć spotkanie od mocnego uderzenia, albowiem już w pierwszej minucie piłka mogła zatrzepotać w siatce. Najpierw swojej szansy nie wykorzystał Di Maria, a po chwili Banega obił poprzeczkę. W 20. minucie Albicelestes wyszli na prowadzenie – lob Higuaina po podaniu Messiego sprzed linii bramkowej wybił Eguino, ale po chwili po asyście zawodnika Napoli do siatki trafił Mercado.

Sześć minut później Lampego z rzutu wolnego próbował zaskoczyć Messi, ale boliwijski bramkarz sparował uderzenie piłkarza Barcelony. Kwadrans przed końcem pierwszej odsłony Argentyna zdobyła drugiego gola. Eguino sfaulował w polu karnym Banegę, a z jedenastu metrów futbolówkę do siatki posłał Messi.

W 43. minucie z futbolówką zatańczył Leo Messi, który wymanewrował kilku rywali i zagrał do ustawionego przed linią szesnastki Higuaina, a napastnik Napoli uderzeniem z pierwszej piłki pomylił się dosłownie o centymetry.

Dziewięć minut po zmianie stron z rzutu wolnego przymierzył Smedberg, ale czujny Romero sparował na rzut rożny futbolówkę zmierzającą w okolice słupka. W 65. minucie pierwszą groźną sytuację w drugiej połowie stworzyli sobie Argentyńczycy, ale po wycofaniu piłki przez Higuaina niecelnie uderzał Biglia.

Siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry bliski ustrzelenia dubletu był Messi, ale strzał Argentyńczyka z rzutu wolnego zmierzający w okienko bramki zdołał odbić Lampe. Chwilę później spróbował jeszcze Marcus Rojo, ale potężne uderzenie zawodnika Manchesteru United powędrowało nad bramką Boliwijczyków.

Podopieczni trenera Martino po sześciu kolejkach mają na swoim koncie jedenaście punktów i z dwoma oczkami straty do Urugwaju i Ekwadoru zajmują trzecią lokatę (przynajmniej do czasu rozstrzygnięcia spotkania Paragwaj – Brazylia). Boliwia plasuje się na dziewiątej pozycji, wyprzedzając tylko Wenezuelę.

Argentyna – Boliwia 2:0 (2:0)
1:0 Mercado 20′
2:0 Messi (k.) 30′

Gutierrez, Duk (Boliwia)

Argentyna: Romero – Rojo, Pinola, Demichelis, Mercado – Banega (85′ Fernandez), Mascherano, Biglia – Di Maria (31′ Correa), Higuain (77′ Aguero), Messi