Puchar Azji: Katar zdemolował gospodarzy

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło:  |  29.01.2019 17:09

Piłki w siatce  |  fot. Sport Pictures

Piłkarze Kataru postanowili porządnie zepsuć dzień gospodarzom i z przytupem awansowali do finału Pucharu Azji 2019 - gospodarze najbliższego mundialu w drugim półfinale tej imprezy, rozbili Zjednoczone Emiraty Arabskie aż 4:0 (2:0).

Już pierwsza połowa pokazała, że to Katarczycy prezentują lepszy futbol niż gospodarze turnieju - w 22. minucie wynik otworzył Khoukhi, po którego płaskim strzale, błąd popełnił Saeed. Osiem minut przed przerwą było już 2:0 - pięknym, technicznym uderzeniem popisał się Almoez, któremu tylko nie katastrofa może odebrać tytuł króla strzelców turnieju. Reprezentant Kataru ma w dorobku aż osiem goli - dwa razy więcej niż następny piłkarz.

Na kolejne trafienia trzeba było poczekać do końcowych dziesięciu minut - w 80. minucie marzenia gospodarzy definitywnie pogrzebał Al Haydos, który sprytnie pokonał bramkarza w sytuacji jeden na jednego, a już w doliczonym czasie gry, podopiecznych trenera Zaccheroniego dobił Hamid. ZEA kończyły spotkanie w dziesiątkę, albowiem w 91. minucie czerwoną kartkę obejrzał Ahmed.

Katar - Zjednoczone Emiraty Arabskie 4:0 (2:0)
1:0 Khoukhi 22'
2:0 Almoez 37'
3:0 Al Haydos 80'
4:0 Hamid Ismael 90+3'

Kiedy następne mecze?

Już tylko jedno, ale za to najważniejsze, spotkanie Pucharu Azji 2019 przed nami - w piątek o godzinie 15:00, na Zayed Sports City Stadium w Abu-Zabi, Japonia zagra o złoto z Katarem.