MŚ U-20: Polska odpada z turnieju

dodał: Adam Buciński  |  źródło: Mundial.goal.pl  |  02.06.2019 20:10

Reprezentacja Polski do lat 20  |  fot. Grzegorz Wajda

Porażką naszej reprezentacji zakończył się niedzielny mecz przeciwko Włochom w ramach Mistrzostw Świata do lat 20. Na stadionie w Gdyni piłkarze z Półwyspu Apenińskiego okazali się nieznacznie lepsi od Biało-Czerwonych, wygrywając dzięki rzutowi karnemu.

Pierwszą dobrą okazję wykreowali sobie Polacy, którzy powinni prowadzić już w dziesiątej minucie gry. Marcel Zylla oddał świetny strzał z krawędzi pol karnego, ale futbolówka przeleciała tuż obok prawego słupka. To była naprawdę świetna szansa na gola.

W 21. minucie bramkarzowi naszej reprezentacji zagroził z kolei Andrea Pinamonti. Włoch nie strzelił jednak gola, gdyż jego strzał świetnie wybronił Radosław Majecki, na co dzień grający w warszawskiej Legii.

Pinamontiemu udało się, na nasze nieszczęście, umieścić piłkę w siatce kilkanaście minut później. W 38. minucie starcia w Gdyni sędzia podyktował bowiem rzut karny dla Włochów, za zagranie ręką przez jednego z polskich piłkarzy, którego ostatecznie zamieniono na zwycięskiego gola.

Jak się później okazało, było to jedynie trafienie w tym meczu. Po zmianie stron oba zespoły wykreowały sobie kilka ciekawych sytuacji, ale piłka, niczym zaczarowana, nie chciała wpaść do żadnej z bramek.

Wśród Włochów mylił się m.in. Gianluca Scamacca czy Alessandro Plizzari, zaś gospodarze mogli liczyć na lepsze wykończenie akcji przez Michałą Skorasa czy Dominika Steczyka. Wynik się jednak już nie zmienił, a do następnej fazy awansowała ekipa z Półwyspu Apenińskiego.

Teraz Włochom pozostaje czekać na rozstrzygnięcie meczu Argentyna - Mali, bowiem to właśnie ze zwycięzcą tej pary zmierzą się Azzurii siódmego czerwca w Tychach.

Włochy - Polska 1:0 (1:0)

1:0 Pinamonti (k.) 38'

Żółte kartki:
Włochy - Esposito 71', Tripaldelli 74, Alberico 90+1'
Polska - Stanilewicz 52'

Włochy: Plizzari - Ranieri, del Prato, Gabbia - Tripaldelli, Pellegrini, Esposito (Alberico 89'), Frattesi, Bellanova - Pinamonti, Scamacca (Capone 69')

Polska: Majecki - Szota (Benedyczak 83'), Walukiewicz, Sobociński, Stanilewicz (Puchacz 76') - Makowski (Kopacz 59'), Slisz - Bednarczyk, Zylla, Skoras - Steczyk

Sędzia główny: Jesus Gil Manzano (Hiszpania)

Komentarze | 16 komentarzy

Luczywo | 02.06.2019 20:13

Czytajac niektore serwisy mozna odniesc wrazenie, ze Polacy pechowo odpadli. Ogladajac mecz mialem wrazenie, ze Wlosi mogli lekko dolozyc 1-2 bramki (Pinamonti). Polska, poa Tahiti, nikomu nie strzelila gola. To dosyc wymowne.

dalmare | 02.06.2019 20:19

Mogę takie mecze oglądać a oglądać, piłkarze w wieku znacznie młodszego brata gdybym go miała.
Italia na prowadzeniu dzięki karnemu za rękę egzekwowanemu poprzez cucchiaio Pinamonti , naciska w 40tych minutach; po przerwie Polacy zdeterminowani, mecz się wyrównuje, Italia "cierpi", Polacy nie ustępują. Nicolato wprowadza dodatkowego napastnika co nie zmienia układu sił, w 70tych Pinamonti ma z pierwszej piłki decydującą okazję sam na sam z gk Majeckim który broni wychodząc, czas dodany należy do Polaków i gk Plizzari ratuje wynik Włochów interwencją na 2 razy na strzał Steczyka z najbliższej odległości... to turniej- Portugalii nie ma, Włosi zyskują doświadczenie i przechodzą dalej.

adasko_23 | 02.06.2019 20:20

Luczywo

Włosi byli mało konkretni i mialem wrazenie ze od 70 minuty oddychaja rekawami...A nasza gra... coz zero rozegrania, zero utrzymannia sie przy piłce, granie na afere i dlugie lagi bez celu. Ogolnie walczyli ale wyglądało to srednio , bardzo srednio.

Pechowo o tyle ze przegralismy po karnym.

Ps. wchodzi Puchacz i w pierwszym kontakcie podaje piłkę na 1-1 z bramkarzem dla Włocha, jakas masakra.

Italia00 | 02.06.2019 20:24

Pechowo, że nasi przegrali po karnym, ale jeśli chodzi o całokształt meczu to mimo wszystko Włosi byli zespołem odrobinę lepszym.

Luczywo | 02.06.2019 20:29

Jesli karny jest pechem to rzeczywiscie "pechowo", ale awansowala druzyna po prostu lepsza.

Italia00 | 02.06.2019 20:32

Pechowo w tym sensie, że ta różnica pomiędzy zespołami nie była aż tak wielka jak się spodziewałem przed tym meczem. Do końca łudziłem się, że jednak uda się naszym wyrównać i doprowadzić do dogrywki.

Hanolus | 02.06.2019 21:59

dalmare
Lubię bardzo te Twoje dokładne analizy spotkań. Nawet meczów nie muszę oglądać. :)

TteamWand | 02.06.2019 23:06

Tyle można posłuchać usprawiedliwień o poziomie szkolenia w Polsce. Że nie ma dobrej ligii w której mogli by się nasi ogrywać itp itd.
A tu nagle Nowa Zelandia gdzie po za jednym wszyscy kadrowicze grają w tej amatorskiej lidze pokazuje kulturę gry niespotykaną dla Polaków.

Ale u nas zamiast zatrudniać fachowców od szkolenia młodzieży zatrudnia się kolegów żeby sobie "coś" potrenowali. JAcuś przecież fajny chłopak.

celestes | 02.06.2019 23:53

Dno

Meryl72 | 03.06.2019 00:22

Czas znaleźć nowego kozła ofiarnego i teczkę wymówek oraz wygłosić kolejną laudację na cześć twitterowego prezesa PZPN.

dalmare | 03.06.2019 00:32

Nie da się nie zauważyć że Włosi przestali zdobywać z gry od połowy swego 2go meczu (z obecnie 4ch) z Ekwadorem, 0-0 z Japonią, a z Meksykiem tak ładnie ofensywa im wychodziła... Następnym przeciwnikiem Argentyna lub Mali, jeśli się nie odrodzą Argentyna ich zje.
Dziś Pinamonti błysk i blamaż: na karny wybiera Panenkę- technika i bezczelność. Która gubi go w 70tych, gdy w kontrze w okazji na 2-0 sam na sam z gk Majeckim znów wybiera cucchiaio i strzela w bramkarza, nie da się patrzeć.
(Sędziował dziś Gil Manzano, VAR Martinez Manuera.)

Rob66 | 03.06.2019 09:53

Liczylem powiem szczerze na awans.Ale te bibie glowa w mur..Szkoda slow.
Wygrali lepsi i tyle w temacie.

Real Madridista | 03.06.2019 10:42

TteamWand
Wyczerpales temat ;-)
Ogladalem mecz Kolumbii z Nowa Zelandia i po prostu japa sie cieszyla z samego ogladania!
Pzdr.

FCHollywood | 03.06.2019 12:34

Lubię Jacka jako człowieka, ale trenerki to on nie umie. Jeszcze tego jego wypowiedzi, że aż człowiek się gotuje. Tragedia, już od młodego tragedia.

slawekmat | 03.06.2019 20:57

20 lat maja niektórzy z nich? no cóż za 5 lat znów okopiemy się na 70miejscu w rankimngu FIFA, chyba że gdzieś tam są gracze jak Lewy Kuba czy Piątek którzy w kadrze nie grali a potem poszło im całkiem dobrze :)

dalmare | 03.06.2019 22:34

- Gdyby weszły strzały tuż przy słupku Zylli z początku meczu, lub Steczyka i Puchacza z minut 80tych, lub gdyby nie powiodła się któraś z decydujących parad Plizzariego na strzały Zylli (51'), Skorasa (72' i 75') i Steczyka (93' broniony na 2 razy)- to tytuł newsa brzmiałby "Włosi odpadają z turnieju". Dogrywka wykończyłaby Włochów, nie wytrzymywali ostatnich 20tu minut. Czy wówczas pisałabym pod newsem o Gabriele Gravina (prezydencie FIGC)?
Nie zrozumiem dlaczego Polacy piszą o prezesie PZPN, oraz PO i PISie.
- Majecki: warto zauważyć jak wyszedł na Pinamontiego, który dlatego podarował mu piłkę że znalazł się w trójkącie obrońców i gk.
- superzibii: fakt, Pinamonti wychowanek i własność Interu (niestety ma za agenta Raiolę...)