MŚ U-20: Sensacja! USA eliminuje Francję. Korea gra dalej

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Mundial.goal.pl  |  04.06.2019 19:33

Mistrzostwa Świata U-20 - Polska 2019

Kolejny z faworytów za burtą Mistrzostw Świata do lat 20! Po Portugalii, która z turniejem pożegnała sie już po fazie grupowej, pierwszej rundy fazy pucharowej nie przebrnęła Francja, która przegrała w Bydgoszczy ze Stanami Zjednoczonymi 2:3. W ćwierćfinale zameldowała się również Korea Południowa, która w wewnątrzazjatyckim pojedynku ograła Japonię 1:0.

Pierwszego gola w Bydgoszczy zdobyli Amerykanie - w 25. minucie, Ledezma zagrał prostopadle do Soto, który wygrał pojedynek jeden na jednego z Lafontem. Trójkolorowi zdołali odpowiedzieć jednak jeszcze przed przerwą - w 41. minucie, po podaniu Diaby'ego, wyrównał Gouiri.

Dziesięć minut po zmianie stron, na prowadzenie wyszli faworyci z Europy - strzał jednego z Francuzów ostemplował słupek, ale ze skuteczną dobitką pospieszył Alioui. Końcówka należała jednak do piłkarzy trenera Ramosa - w 74. minucie, Weah zagrał w pole karne do Soto, który ustrzelił dublet. Dziewięć minut później, gola na wagę niespodziewanego awansu do ćwierćfinału zdobył Rennicks, który wykorzystał błąd Lafonta po strzale z dystansu.

Francja - Stany Zjednoczone 2:3 (1:1)

0:1 Soto 25'
1:1 Gouiri 41'
2:1 Alioui 55'
2:2 Soto 74'
2:3 Rennicks 83'

Francja: Lafont - N'Dicka, Zagadou, Kamara, Basila - Fofana (86' Adli), Loiodice (79' Diallo), Cuisance - Alioui (64' Pintor), Diaby, Gouiri

USA: Scott - Gloster, Keita, Richards, Dest - Servania - Weah, Ledezma (63' Rennicks), Pomykal, De La Fuente (63' Llanez) - Soto (90+1' McKenzie)

W Lublinie o miejsce w finałowej ósemce starły się za to dwie reprezentacje z Azji - Japończycy mierzyli się bowiem z Koreą Południową. W pierwszej połowie lepsze sytuacje stwarzała sobie Japonia, ale z rzutu wolnego niecelnie uderzał Saito, a tuż przed przerwą, sytuacji nie wykorzystal Miyashiro.

Pięć minut po przerwie piłkarzom z Kraju Kwitnącej Wiśni udało się nawet ulokować futbolówkę w siatce, ale bramka autorstwa Goke nie została uznana z powodu spalonego. W kolejnych minutach próbowali jeszcze Miyashiro (tuż nad poprzeczką), Kobayashi (niecelnie główkował) oraz ponownie Miyashiro, który trafił w słupek.

Pomimo przewagi, w 84. minucie Japończycy znaleźli się w sytuacji, w której musieli gonić wynik - po dośrodkowaniu Juna z okolic narożnika pola karnego po lewej stronie, futbolówkę do siatki głową trącił Oh Se-Hun. Jak się później okazało, bramka ta zapewniła Koreańczykom z Południa miejsce w 1/4 finału polskiego czempionatu.

Japonia - Korea Południowa 0:1 (0:0)

0:1 Oh Se-Hun 84'

Fujimoto - Lee Jae-Ik

Japonia: Wakahara - Suzuki (88' Hara), Kobayashi, Seko, Sugawara - Saito, Fujimoto (88' Higashi) - Yamada, Goke (68' Nakamura), Nishikawa - Miyashiro

Korea: Lee - Jun, Lee Jae-Ik, Lee Ji-Sol (46' Eom), Kim, Hwang Tae-Hyeon - Cho Young-Wook (63' Jeon), Jeong, Jung-Min - Oh Se-Hun, Lee Kangin

W ćwierćfinale, Stany Zjednoczone zmierzą się z Ekwadorem, natomiast Korea Południowa podejmie Senegal. Oba pojedynki rozegrane zostaną w sobotę 8 czerwca.