MŚ kobiet: Łatwy awans Anglii, hit dla Francji

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Mundial.goal.pl  |  24.06.2019 00:16

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej kobiet 2019

Liga niemiecka wróciła do gry!
Europejki znów pokazały dziś siłę kobiecego futbolu - w ćwierćfinale zameldowały się dziś reprezentantki Anglii i Francji, które dołączyły do Niemek i Norweżek. The Lionesses pokonały bez większych problemów Kamerun, natomiast gospodynie potrzebowały 120 minut, by wyrzucić za burtę Brazylijki.

Drugi dzień fazy pucharowej kobiecego mundialu we Francji rozpoczął się w Valenciennes, gdzie jedne z głównych faworytek do końcowego triumfu, Angielki, podejmowały Kamerun. Podopieczne Phila Neville'a nie potrzebowały nawet kwadransa, by objąć prowadzenie - po błędzie bramkarki, która złapała piłkę po odegraniu Ejangue, piłkarki z Wysp Brytyjskich sprytnie rozegrały rzut wolny pośredni, a futbolówkę w siatce ulokowała Houghton.

Drugiego gola Anglia dołożyła tuż przed przerwą - w czwartej minucie doliczonego czasu gry, Bronze dograła w pole karne do kompletnie niepilnowanej White, która nie miała problemów z pokonaniem Ngo Ndom. Stempel na zwycięstwie postawiony został w 58. minucie - płaskie dośrodkowanie Duggan z rzutu rożnego padło łupem Greenwood, która uderzeniem z pierwszej piłki ustaliła rezultat spotkania na 3:0.

Emocji nie zabrakło w Le Havre, gdzie w szlagierowo zapowiadającym się spotkaniu, Francuzki mierzyły się z Brazylijkami - faworytkami, i to zdecydowanymi, były gospodynie, które ostatecznie awansowały do ćwierćfinału, ale dopiero po dodatkowych 30 minutach gry.

Na bramki trzeba było poczekać do drugiej połowy - siedem minut po zmianie stron, piłkę wzdłuż linii piątego metra posłała Diani, a z niewielkiej odległości do siatki skierowała ją Gauvin. Trójkolorowe z wygranej cieszyły się jednak tylko nieco ponad dziesięć minut - po dośrodkowaniu Debinhi z lewego skrzydła niepewnie interweniowała Renard, a płaskim strzałem z dziesięciu metrów do wyrównania doprowadziła Thaisa.

W dogrywce jako pierwsze do głosu doszły Brazylijki, które powinny objąć prowadzenie tuż przed końcem jej pierwszej części - defensorkom urwała się wówczas Debinha, której strzał zmierzający do bramki wybiła sprzed linii bramkowej asekurująca bramkarkę Bathy. O awansie do ćwierćfinału zadecydowała sytuacja ze 107. minuty - po centrze Majri z rzutu wolnego, kibiców zgromadzonych na Stade Oceane w Le Havre uszczęśliwiła Henry.

Na kobiecym mundialu trwa europejska dominacja - wszystkie cztery rozegrane dotychczas ćwierćfinały padły łupem reprezentacji ze Starego Kontynentu. Dziś poznaliśmy pierwszą ćwierćfinałową parę - 27 czerwca, Norweżki podejmą w Le Havre Angielki. Gospodynie czekają za to na zwycięzcę rywalizacji pomiędzy Hiszpanią i Stanami Zjednoczonymi.

Kiedy następne mecze?

Jutro kontynuacja zmagań w 1/8 finału - o godzinie 18:00 rozbrzmi pierwszy gwizdek w Reims, gdzie na Stade Auguste-Delaune Hiszpania zmierzy się z USA, natomiast trzy godziny później czeka nas inna rywalizacja pomiędzy Europą i Ameryką Północną. Na Parc des Princes w Paryżu, Szwedki podejmą Kanadyjki.

Anglia - Kamerun 3:0 (2:0)
1:0 Houghton 14'
2:0 White 45+4'
3:0 Greenwood 58'

Francja - Brazylia pd. 2:1 (1:1, 1:1, 0:0)
1:0 Gauvin 52'
1:1 Thaisa 64'
2:1 Henry 107'