CONCACAF Gold Cup: Meksyk pierwszy w grupie, Kanada gromi

Concacaf Gold Cup 2019
Na zdjęciu: Concacaf Gold Cup 2019

Dziś w nocy poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia w grupie A Złotego Pucharu CONCACAF 2019 – Kanadyjczycy urządzili sobie ostre strzelanie w konfrontacji z Kubą, dzięki czemu awansowali do dalszych gier. Pierwsze miejsce w grupie wywalczyli Meksykanie, którzy grając w nieco odnienionym składzie pokonali Martynikę.

Już w trzeciej minucie gry, kibice zgromadzeni na Bank of America Stadium w Charlotte zobaczyli pierwszego gola – po dograniu Hoiletta z lewego skrzydła, wynik otworzył David. Później swój koncert rozpoczął Lucas Cavallini – w 21. minucie, napastnik Puebli wykorzystał błąd Kindelana, który o mało włos zanotowałby swojaka, w 43. minucie, Cavallini skorzystał z podania Davida, a w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, 26-latek skompletował hat-tricka po asyście Daviesa.

Po przerwie, piłkarze spod znaku klonowego liścia kontynuowali strzelanie – pięć minut po zmianie stron, strzałem z kilku metrów wynik na 5:0 podwyższył Hoilett, a po kolejnych pięciu minutach szansy na zdobycie czwartego gola nie wykorzystał Cavallini, który nie wykorzystał rzutu karnego po faulu Piedry.

W 71. minucie, Sanchez musiał wyciągać jednak futbolówkę z siatki po raz szósty, a drugi raz tego wieczoru na listę strzelców wpisał się Jonathan David. 19-latek, który w 33 meczach Jupiler League zdobył w barwach Gentu 12 goli, skompletował hat-tricka sześć minut później – po podaniu Hoiletta, David skierował piłkę do bramki z siedmiu metrów.

Na pierwszą bramkę w konfrontacji Martyniki i Meksyku trzeba było poczekać prawie pół godziny – po podaniu Guardado, Antuna ściął z prawego skrzydła na lewą nogę, po czym płaskim strzałem z linii pola karnego ulokował futbolówkę tuż przy słupku. Dziesięć minut po przerwie, Martynika doprowadziła do wyrównania, po tym jak kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Parsemain.

Kolejny kwadrans przyniósł jednak dwa gole dla Meksyku – w 61. minucie, piłkę wzdłuż linii piątego metra posłał Salcedo, skąd do siatki posłał ja Jimenez, a dziesięć minut później, wynik na 3:1 podwyższył Navarro. Podopiecznych trenera Bocaly’ego stać było w końcówce tylko na jedną bramkę – sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, po centrze Herelle’a z prawego skrzydła, celny strzał głową oddał Delem.

Kiedy następne mecze?

W nocy czekają nas spotkania ostatniej kolejki w grupie B – pewne awansu reprezentacje Kostaryki i Haiti zmierzą się w meczu, którego stawką będzie uniknięcie w ćwierćfinale Meksyku. O godne pożegnanie z turniejem powalczą za to Bermudy i Nikaragua.

Kanada – Kuba 7:0 (4:0)