Copa America: Brazylia pierwszym finalistą

Gabriel Jesus

W pierwszym półfinałowym spotkaniu w ramach Copa America 2019 piłkarska reprezentacja Brazylii pokonała Argentynę 2:0. Canarinhos w finale zmierzą się ze zwycięzcą starcia Chile – Peru.

Do potyczki na Estadio Governador Magalhaes Pinto w roli faworytów przystępowali piłkarze Canarinhos, którzy w trakcie trwającego turnieju przed środowym bojem zaliczyli cztery zwycięstwa, w tym jedno po serii rzutów karnych i jeden remis.

Zgoła odmienne nastroje panowały w szeregach piłkarzy Albicelestes, którzy co prawda wygrali swoje mecze z Wenezuelą, czy Katarem, ale dyspozycja Argentyńczyków była daleka od oczekiwanej. Nawet sam Leo Messi nie był zadowolony ze swojej postawy.

Błysk Dani Alvsa

Pierwsza groźna akcja meczu miała miejsce w 19. minucie i na szczęście dla gospodarzy mistrzostw Ameryki Południowej zakończyła się golem. Dokładnym podaniem z boku boiska popisał się Roberto Firmino, tymczasem z bliska piłkę do siatki wpakował Gabriel Jesus i mieliśmy 1:0 dla podopiecznych Tite.

Tymczasem w 31. minucie team dowodzony przez Lionela Scaloniego mógł wyrównać stan rywalizacji. Bliski tego był Sergio Aguero, ale próba napastnika Manchesteru City ostatecznie nie dała bramki, bo na przeszkodzie zawodnikowi stanęła poprzeczka.

Naparzanka i pech Argentyńczyków

Po zmianie stron Argentyna cały czas szukała wyrównującego trafienia, ale miała wyraźnego pecha. Na listę strzelców próbował się wpisać w 56. minucie Leo Messi, ale jeden z najlepszych piłkarzy na świecie po swoim uderzeniu z lewej ostemplował piłką słupek. Cały czas w lepszych nastrojach mogli być zatem Brazylijczycy.

Zabójcza kontra w wykonaniu gospodarzy miała natomiast miejsce w 71. minucie. Tym razem w roli podającego wystąpił Gabriel Jesus, a egzekutorem był Roberto Firmino. Tym samym Brazylia wygrała swój mecz 2:0, stając się pierwszym finalistą Copa America.

Brazylia – Argentyna 2:0 (1:0)

1:0 Gabriel Jesus 19′
2:0 Firmino 71′