REKLAMA
REKLAMA

Hiszpania i Portugalia chcą zorganizować wielki turniej

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Goal.com  |  08.10.2020 08:57
Hiszpania i Portugalia chcą zorganizować wielki turniej

Kibice reprezentacji Hiszpanii  |  fot. PressFocus

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Przy okazji środowego towarzyskiego spotkania reprezentacji Hiszpanii i Portugali, które zakończyło się bezbramkowym remisem, obie federacje potwierdziły, że będą wspólnie obiegać się o organizację finałów Mistrzostw Świata w 2030 roku.

Temat organizacji mundialu pojawił się już w grudniu ubiegłego roku. Wówczas Hiszpanie i Portugalczycy poinformowali, że zbadają możliwość zorganizowania najważniejszego piłkarskiego turnieju, a w projekt zaangażowane miało być również Maroko.

Do oficjalnego podpisania porozumienia w tej sprawie doszło w środę w Lizbonie, tuż przed towarzyskim spotkaniem obu reprezentacji.

- To porozumienie oznacza ważny krok dla tego wspólnego projektu federacji, ale także krajów. Piłka nożna, sport, jest wspaniałym narzędziem wstrzyknięcia siły w tych trudnych chwilach. Niewiele rzeczy może być bardziej ekscytujących niż możliwość zorganizowania mistrzostw świata w piłce nożnej i nie możemy myśleć o lepszym partnerze do tego niż Portugalia - powiedział prezydent Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF) Luis Rubiales, cytowany przez serwis Goal.com.

Hiszpańsko-portugalska kandydatura jest już czwartą, a drugą z Europy, której zgłoszenie zostało zapowiedziane. O organizację turnieju wspólnie zamierzają się ubiegać także Rumunia, Grecja, Bułgaria i Serbia. Swoją kandydaturę ponadto zgłaszają Urugwaj, Argentyna, Paragwaj i Chile. Z goszczenia finalistów nie rezygnuje również Maroko.

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) gospodarza Mistrzostw Świata w 2030 ogłosi w 2024 roku.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

Alvalade | 08.10.2020 12:30

Świetny pomysł. Jak każdy wielki turniej na południu. Turcja, Włochy a potem Grecja z Cyprem też czekają.

Lizbona, Porto, Guimaraes, Faro,
Madryt (Wanda), Bilbao, Barcelona, Valencia, Sevilla, LP/Tenerife. Taki skład bym widział.

szuszu | 08.10.2020 16:59

Jak najbardziej jestem za, by Hiszpania i Portugalia zorganizowały Mistrzostwa Świata. Piękne stadiony i dziewczyny oraz świetne miejsce na urlop....mundial.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy