REKLAMA
REKLAMA

Rewolucyjny pomysł. Mundial i Euro powinny być częściej?

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Bild  |  11.10.2020 17:13
Rewolucyjny pomysł. Mundial i Euro powinny być częściej?

Reprezentacja Polski  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Arsene Wenger nie jest już menedżerem Arsenalu, ale nie znika mediów i często udziela się jako ekspert. Zdaniem Francuza futbol reprezentacyjny powinien zdecydować się na zmiany. Nakłania on FIFA i UEFA, by mistrzostwa świata i turnieje Euro rozgrywać co dwa, a nie jak dotychczas co cztery lata.

Po zakończeniu pracy w Londynie Wenger otrzymał od FIFA posadę dyrektora do spraw rozwoju piłki na świecie. Wśród jednej z jego propozycji jest właśnie częstsza organizacja wielkich turniejów. - Mistrzostwa świata i Europy rozgrywane co dwa lata były dobrą odpowiedzią na zmiany współczesnego świata. Takie rozwiązanie byłoby moim zdaniem bardziej odpowiednie - powiedział Wenger.

Francuz argumentuje, że obie imprezy nie straciłyby przez to na prestiżu i jakości. Jako przykład podaje rozgrywki klubowe. - W każdym sezonie oglądamy przecież Ligę Mistrzów. Nie uważam poza tym, by status danych rozgrywek miał zostać umniejszony przez to, że będą one rozgrywane częściej. Tu chodzi o jakość, a nie czteroletnie czekanie - dodał Wenger.

Wenger krytykuje Ligę Narodów


W przypadku mundialu i Euro rozgrywanych co dwa lata, eliminacje do tych imprez trwałyby tylko przez jeden miesiąc. Zdaniem Wengera takie rozwiązanie byłoby łatwiejsze ze względu na sponsorów i prawa telewizyjne. Nie uderzałoby też tak bardzo w terminarz i nie kolidowało z rozgrywkami klubowymi.

- Osobiście uważam, że mógłby być to dla piłki nożnej krok naprzód - powiedział Wenger. Skrytykował o przy tym powstałą przed dwoma laty UEFA Ligę Narodów. Nazwał te rozgrywki nieczytelnymi dla obserwatorów. - Gdy pójdziesz na ulicę i spytasz kibiców, o co chodzi w tych zmaganiach, to niewielu z nich będzie potrafiło ci to wytłumaczyć - przekonywał Wenger.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 5 komentarzy

AdrianoJuve | 11.10.2020 17:35

Ranga obu turniejów znacznie by spadła. Poza tym jak eliminacje w jeden miesiąc ? Granie co 3 dni kadry a potem nie robienie żadnych przerw na kadry ? W ogóle kiedy te eliminacje na początku sezonu czy w środku ?
Wengerowi chyba bardzo się nudzi we władzach.

Monochromatyczn | 12.10.2020 10:17

I najlepiej na stałe w Dubaju!

The__Normal__On | 12.10.2020 12:59

"Arsene Wenger nie jest już menedżerem Arsenalu, ale nie znika mediów i często udziela się jako ekspert." - może lepiej niech zniknie.

DIDIER_DROGBA | 12.10.2020 23:05

Ja proponuje mundial i euro grać co rok. Na wiosnę Euro a na jesień mudnial. Bez kwalifikacji grają wszyscy. W Euro porobic 13 grup a na mundialu 50 czy ile tam trzeba. W grupie wprowadzic mecze i rewanze, faza pucharowa też dwumecze a finały grać do 4 wygranych jak w NBA. Ps. już sie im we łbie wszystkim jebie tylko kasa, najwieksza ilosc meczy, ch*j z poziomiem, ch*j z prestiżem...

monacoas666 | 14.10.2020 00:28

Dzięki temu że są co 4 lata to się pamięta długo zwycięzcę z kim grał i nawet trochę meczy. A nie tak jak w LM co wszystko się miesza i mało pamięta się co było 4 lata temu.mundial.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy