REKLAMA
REKLAMA

Ruediger chce walczyć o skład w Chelsea

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Bild  |  14.10.2020 22:13
Ruediger chce walczyć o skład w Chelsea

Antonio Ruediger  |  fot. PressFocus

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Antonio Ruediger ma kontrakt ważny z Chelsea FC do 2022 roku. Zawodnik w trakcie ostatniego okienka transferowego był bliski zmiany barw klubowych, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. W jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dla mediów piłkarz dał do zrozumienia, że chcę nadal walczyć o miejsce w składzie The Blues.

Antonio Ruediger pojawiając się na zgrupowaniu reprezentacji Niemiec przechodzi niezwykłą drogę z piekła do nieba. O ile w klubie w trakcie trwającej kampanii 27-latek nie rozegrał żadnego meczu, to w drużynie narodowej w tym roku Ruediger wystąpił w każdym spotkaniu.

We wtorkowy wieczór reprezentacja Niemiec kolejny raz rozczarowała, remisując ze Szwajcarią 3:3 w meczu w ramach Ligi Narodów UEFA. Warto zaznaczyć, że nasi zachodni sąsiedzi już po 26 minutach przegrywali 0:2. Ostatecznie ekipa Joachima Loewa zdołała jednak wywalczyć punkt.

Nikt nie mówił, że będzie łatwo


W drużynie narodowej Ruediger jest kluczową postacią. Z kolei w szeregach teamu Franka Lamparda zawodnik nie tylko jest jednym z wielu, ale nie potrafi wywalczyć sobie miejsca w meczowej kadrze. W trakcie kampanii 2020/2021 niemiecki defensor ani razu nie znalazł się w kadrze Chelsea na mecze Premier League, czy Carabao Cup.

- Władze nie powiedziały mi, że na pewno znajdę nowy klub i że na pewno nie mają mnie w swoich planach na najbliższe kilka miesięcy. Sam też odrzuciłem jedną lub dwie opcje. Nie byłem gotowy zamknąć wszystkiego tylko dlatego, że kilka razy zostałam pominięty. Dobrze czuję się w Londynie i w Chelsea - mówił Ruediger w rozmowie z The Athletic.

Twardym trzeba być, a nie miętkim


Niemiecki piłkarz nie ukrywa, że nie chce się pogodzić z miejsce poza kadrą meczową. Zawodnik zamierza walczyć o miejsce w wyjściowym składzie The Blues. - Na razie zaakceptuję, to co ma miejsce, ale postaram się tez pokazać na każdym treningu, na co mnie stać. Chelsea gra na kilku frontach, spotkań jest naprawdę dużo. W piłće nożnej czasem wszystko zmienia się bardzo szybko, więc będę chciał dawać z siebie wszystko. Jednocześnie chcę przekonać szefa, aby dał mi szanse - dodał były zawodnik AS Romy.

Dodajmy, że w trakcie ostatniej sesji transferowe Ruediger był łączony z przeprowadzką między innymi do FC Barcelony, czy AS Romy. Rynkowa wartość piłkarza szacowana jest na 30 milionów euro. Do ekipy ze Stamford Bridge zawodnik trafił latem 2017 roku.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy